Jak znaleźć tanie bilety lotnicze?

Poradnik wyszukiwania lotów 😁✌️
Zostaw lajka oraz skomentuj. Niech ten post dotrze do jak największej grupy osób! 👍
Chcesz się dowiedzieć z jakich stron korzystam oraz jak wyszukuje loty i noclegi? Przeczytaj poniższy artykuł i już nigdy nie przepłacaj.
✈️✈️✈️Bilety lotnicze✈️✈️✈️
Każdy planowanie swojego wyjazdu powinien rozpoczynać od znalezienia odpowiednich biletów lotniczych. Nigdy inaczej. Należy pamiętać, że ceny lotów mogą różnić w zależności od pory dnia, czasu do wylotu lub kraju z którego ich poszukujemy. Ja sam korzystam z 3-5 stron podczas szukania.
 1. skyscanner.com
 2. kiwi.com
 3. bezpośrednie strony lini lotniczych
 4. azair.cz
 5. momondo.pl
Każda z tych wyszukiwarek ma swoje plusy i minusy. Jeżeli nie wiem gdzie chcę polecieć to zaczynam od kiwi.com, w którym możemy wpisać kilka lotnisk wylotowych a jako miejsce docelowe ustawić „gdziekolwiek”, w terminie mamy możliwość wpisania tylko zakresu lub czas pobytu jaki nas interesuje w jednym miesiącu. Dzięki takiej elastyczności mamy możliwość znalezienia biletów nawet kilkukrotnie tańszych. Pamiętajcie aby wasz urlop ustawiać sobie pod bilety a nie bilety pod urlop oraz zawsze organizować dłuższy urlop niż planujecie wakacje. Aby mieć większą elastyczność. Jeżeli oczywiście macie taką możliwość W kiwi.com oraz skyscanner macie możliwość otworzenia mapy świata z cenami biletów w zależności od lotniska. Mapa jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Znajdujemy bilety na stronie kiwi/skyscanner ale nie zamawiamy ich tam. Następną czynnością jaką musimy wykonać jest przejście na stronę przewoźnika i zamówienie biletów bezpośrednio u niego. Cena będzie niższa dzięki uniknięciu prowizji oraz uzyskacie sporo benefitów. My zamawiając bilety na Zanzibar uzyskaliśmy dzięki temu darmowe odwołanie rezerwacji, wybranie miejsc siedzących oraz posiłki podczas lotu. Dodatkowo jeżeli wasz lot zostanie odwołany, to dużo łatwiej jest uzyskać zwrot pieniędzy lub zmianę terminu w przypadku zakupu biletów bezpośrednio na stronie przewoźnika. Wyszukiwarki lotów w pierwszym momencie mogą wydać się trudne w obsłudze, lecz na zrozumienie ich działania wystarczy wam kilka chwil. Błędne jest również założenie, że im wcześniej zakupimy bilet tym będzie on tańszy. Ja najczęściej czekam na promocje/kupony lub wyznaję zasadę, że bilety poza Europę kupuję maksymalnie do 2 miesięcy przed wylotem a bilety po Europie w terminie 1-3 miesięcy do wylotu.
 
Dalsza część:
 
Najważniejsze zasady (nie obowiązują we wszystkich przypadkach ale dadzą wam możliwość uniknięcia szcztucznego podbijania cen):
 
 1. Zawsze szukajcie lotów przez kartę incognito w przeglądarce, pliki cookies również powodują zwiekszenie cen biletów
 2. W okresie pandemii, gdy szansa na odwołanie lotów jest duża kupujcie bilety bezpośrednio u przewoźników
 3. Zapewniajcie sobie elastyczność, jeżeli bilet w terminie który Was interesuje jest bardzo drogi to zmieńce destynacje docelową lub przesuńcie wylot o 1-3 dni, można dzięki temu bardzo dużo zaoszczędzić
 4. Obserwujcie grupy podróżnicze oraz strony takie jak fly4free, które informują o promocjach i sposobach zaoszczędzenia pieniędzy
 5. Korzystaj z VPN, skorzystanie z IP przypisanego do innego kraju może obniżyć cenę biletów.
 6. Unikaj sezonu! Szukając biletów poza sezonem jest szansa, że linie lotnicze będą je wyprzedawać za niższą cenę aby mieć pewność, że zapełnią samolot.
 7. Uważaj na przewalutowania. Bardzo często cena, którą widzicie na stronie będzie się różnić od kwoty, która zostanie ściągnięta z waszego konta. Winą są różne kursy walut. W takich momentach warto mieć kartę REVOLUT, bardzo często wyjdzie wam taniej niż na stronie.
  Możecie ją zamówić tutaj: Karta REVOLUT
 8. Kupujcie „goły” bilet z bagażem. Możecie siedzieć osobno przez 2-3h lotu i zaoszczędzić nawet 100 zł w dwie strony, nie wykupujcie ubezpieczeń na stronach przewoźników oraz innych benefitów. Jesteście w stanie znaleźć tańsze ubezpieczenie z lepszymi warunkami poprzez rankomat.
Temat szukania biletów jest na tyle obszerny, że można o nim napisać ksiażkę. Lecz kto by ją czytał? Powyżej macie najważniejsze zasady, których zawsze się trzymajcie a nie przepłacicie.
 
A jeżeli chcecie się nauczyć podróżować za grosze? To zapraszam na moje warsztaty z nauki podróżowania na własną rękę, kolejne terminy podam już jutro.
 
 
Dziękuje za uwagę!